AMERIČKI ZVANIČNICI APELUJU NA KONGRES: Odobrite da 11,8 milijardi dolara američkih građana pošaljemo vlastima u Kijevu

Novosti online

07. 11. 2023. u 21:00

VODEĆI američki zvaničnici apelovali su na Kongres da odobri budžet od 11,8 milijardi dolara podrške Ukrajini, kao deo sveobuhvatnog paketa Bele kuće.

АМЕРИЧКИ ЗВАНИЧНИЦИ АПЕЛУЈУ НА КОНГРЕС: Одобрите да 11,8 милијарди долара америчких грађана пошаљемо властима у Кијеву

Foto: EPA

- Finansijska podrška Ukrajini je neizostavno povezana sa uspehom na bojnom polju - navedeno je u pismu poslatom liderima oba doma Kongresa.

Pismo su potpisali ministri Dženet Jelen, Lojd Ostin, Entoni Blinken i Samanta Pauer, preneo je Kijev independent.

- Bez adekvatne i na vreme usmerene podrške budžetu, Ukrajina neće biti sposobna da se brani sama i odbrani od ruskih napada koji se kreću ka NATO zemljama - piše u pismu.

Najviši američki zvaničnici su rekli da je Kijev preuzeo bolne korake da smanji neesencijalne troškove i da je zbog toga morao više da se oslanja na stranu podršku kako bi vlada i ekonomija mogli da funkcionišu.

U pismu američkih zvaničnika Kongresu ističe se i da je predložena suma manja nego budžetska podrška od 14,4 milijardi za 2023. godinu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!