"BORIMO SE PROTIV TIRANINA I TERORISTA" Šta je Bajden sinoć poručio Amerikancima, ali i Putinu i Hamasu

Новости Онлајн

20. 10. 2023. u 07:17

AMERIČKI predsednik Džo Bajden osudio je, u svom noćašnjem obraćanju, postupke i Hamasa i ruskog predsednika Vladimira Putina.

БОРИМО СЕ ПРОТИВ ТИРАНИНА И ТЕРОРИСТА Шта је Бајден синоћ поручио Американцима, али и Путину и Хамасу

Tanjug

Bajden je, u govoru iz Ovalnog kabineta, građanima SAD poručio da napadi na Izrael i invazija na Ukrajinu imaju zajedničke motive.

- Hamas i Putin predstavljaju različite pretnje, ali jedno im je zajedničko - želja da potpuno unište susednu demokratiju - rekao je Bajden.

Bajden je rekao da "nas je istorija naučila da kada teroristi ne plaćaju cenu za svoj teror, kada diktatori ne plaćaju cenu za svoju agresiju, oni izazivaju još više haosa i smrti i još više razaranja".

Predsednik SAD je naglasio da, ako SAD ne pomognu da se "zaustavi Putinov apetit za moć i kontrolu u Ukrajini", on se neće zaustaviti tu već će nastaviti sa osvajanjima u Poljskoj i baltičkim zemljama.

Što se tiče sukoba sa Hamasom, podrška Izraelu je deo američkog cilja da "izgradi bolju budućnost za Bliski istok", rekao je on.

- Američki savezi su ono što nas, Ameriku, čuva - rekao je Bajden i poručio da "izložiti sve to riziku ako odemo iz Ukrajine, ako okrenemo leđa Izraelu — jednostavno nije vredno toga".

On je najavio da će podneti "hitni budžetski zahtev" Kongresu za dopunsko finansiranje Izraela i Ukrajine.

- To je pametna investicija koja će se višestruko isplatiti za američku bezbednost - rekao je.

"Nema odustajanja od rešenja sa dve države"

Svet ne može da odustane od rešenja sa dve države u izraelsko-palestinskom sukobu, rekao je američki predsednik Džo Bajden i dodao da "koliko god da je teško, ne možemo odustati od mira. Izrael i Palestinci podjednako zaslužuju da žive u sigurnosti, dostojanstvu i miru".

Bajden je rekao i da mu je "slomljeno srce" eksplozijom bolnice u Gazi, ali i podvukao da Izrael "nije odgovoran".

- Srce mi je slomljeno zbog tragičnog gubitka palestinskog života, uključujući eksploziju u bolnici u Gazi, za koju nisu krivi Izraelci - rekao je on i dodao da "ne možemo zanemariti sudbine nevinih Palestinaca koji samo žele da žive u miru i imaju priliku".

"Vratiću američke taoce kući"

Američki predsednik Džo Bajden ponovio je svoje obećanje da će američke taoce vratiti kući u Ameriku.

- Kao što sam rekao porodicama Amerikanaca koje Hamas drži u zarobljeništvu, mi radimo sve da njihove voljene vratimo kući. Kao predsedniku, za mene nema većeg prioriteta od bezbednosti Amerikanaca koji su taoci - poručio je.

BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE - Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

GAVRILOVA MAJKA I MOJ PRADEDA...: Princip PREDAK našeg poznatog pevača (FOTO)