HAMAS: Nema oslobađanja talaca dok se borbe ne završe
PALESTINSKI Hamas ponovio je danas da sve dok se borbe ne završe, neće pregovarati sa Izraelom o oslobađanju talaca.
Foto: AP/Ohad Zwigenberg/Yousef Masoud
Šef političkog biroa Hamasa, Ismail Hanije, rekao je da su o toj odluci obavešteni svi koji su kontaktirali s tom grupom, a koji nude posredovanje za oslobađanje talaca putem razmene zatvorenika.
- Obavestili smo sve strane s kojima smo kontaktirali u vezi sa neprijateljskim zarobljenicima da ovaj dosije neće biti otvoren pre kraja sukoba, a to će biti samo po ceni koja će za nas biti prihvatljiva - rekao je on.
BONUS VIDEO: Gaza pod bobmama
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)