DA SILVA POZIVA NA MIR U UKRAJINI: Neophodno je uveriti zemlje koje isporučuju oružje i tako dovode do eskalacije da prekinu sa tim
AMERIKA i Evropa moraju da počnu da govore o tome kako postići mir u Ukrajini a ne da podstiču eskalaciju konflikta, smatra predsednik Brazila Injasio Lula da Silva.
Foto: Tanjug
Da Silva boravi u poseti Kini. On je juče razgovarao sa kineskim predsednikom Si Đinpingom.
- Juče sam dugo razgovarao sa Si Đinpingom. Potrebno je okupiti grupu država koje su spremne da traže način za postizanje mira. Razgovarao sam o tome sa Evropljanima, Amerikancima, o tome sam i juče razgovarao - rekao je brazilski predsednik, preneo je portal G1.
Lula da Silva, takođe, insistira da države koje isporučuju oružje u zonu konflikta, prekinu to da rade.
- Neophodno je uveriti zemlje koje isporučuju oružje i tako dovode do eskalacije da prekinu sa tim… Neophodno je da SAD prestanu da podstiču eskalaciju rata i da počnu da govore o moru, da EU počne da govori o miru da bi ljudi mogli da uvere Putina i Zelenskog da mir interesuje sve a rat samo njih dvojicu - rekao je Da Silva.
Podsetimo, britanski „Fajnenšel tajms“ je nedavno pisao da predsednik Brazila želi da predloži formiranje „mirovnog kluba“ uz učešće Kine u cilju razrešenja sukoba u Ukrajini i da namerava da taj predlog iznese tokom posete Kini.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
HILjADE FRANCUZA NA ULICAMA I TRGOVIMA: Protesti u Parizu protiv reforme penzionog sistema
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Oglasile se sirene za vazdušnu opasnost u dve ukrajinske oblasti
15. 04. 2023. u 07:35 >> 23:24
ŠMIGALj IZ AMERIKE: Ukrajini obećano još 5 milijardi dolara za borbu protiv Rusije
14. 04. 2023. u 23:20
SA KOG PUTA SU POLETELI UKRAJINSKI AVIONI? Otkriveno gde se nalazi priručna pista
14. 04. 2023. u 22:22
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (3)