KRISTALNI PORTRET RIŠIJA SUNAKA PRODAT ZA 28.000 EVRA: Novac doniran u humanitarne svrhe
PREMIJER Velike Britanije Riši Sunak pozvao je bogate konzervativne donatore da finansiraju kampanju "80:20" na sledećim izborima, pri čemu je portret premijera optočen "Svarovski" kristalom prodat na aukciji za 25.000 funti (28.200 evra).
Foto: Shutterstock/Ilustracija
U govoru pred gostima, premijer je zahvalio svima zbog "podrške fantastičnoj partiji" na događaju od četvrtka u hotelu u Londonu, preneo je "Gardijan".
Jedan učesnik je rekao da su gosti dobili formulare u kojima se tražilo da doniraju za kampanju "80:20" na sledećim izborima, pri čemu je cilj stranke da zadrži 80, a da osvoji još 20 poslaničkih mesta.
Radi se o oko 100 izbornih jedinica, za koje konzervativci smatraju da ih na sledećim izborima mogu osvojiti laburisti ili liberalne demokrate.
Donatori su u formularima mogli da navedu koliko su spremni da prilože kampanju, najviše do 10.000 funti.
Među prisutnima je bio i Mohamed Mansur, biznismen-milijarder i bivši ministar u vladi Hosnija Mubaraka, koji je sada blagajnik Konzervativne stranke.
Mansorova kompanija donirala je više od 600.000 funti ovoj stranci. Smatra se da je Hauard Li, donator i bivši blagajnik, učestvovao deo večeri.
(Telegraf)
EKSKLUZIVNI SNIMCI: Pogledajte kako izgleda podzemna baza iranskog ratnog vazduhoplovstva
Preporučujemo
KRALjEVSKA PORODICA "STEŽE KAIŠ" Nema više rasipanja - Čarls naročito kaznio brata
24. 02. 2023. u 17:36
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)