"TAKVE IGRE SU VEOMA OPASNE": Ruski senator - Zapad čini sve da se proširi proksi-rat u Ukrajini

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

29. 01. 2023. u 15:56

AMERIČKI i zapadni političari čine sve kako bi se ukrajinskim rukama i zapadnim naoružanjem proširio proksi-rat u Ukrajini, smatra potpredsednik Saveta Federacije Rusije Konstantin Kosačov.

ТАКВЕ ИГРЕ СУ ВЕОМА ОПАСНЕ: Руски сенатор - Запад чини све да се прошири прокси-рат у Украјини

FOTO: Tanjug/AP

- Sve se radi kako bi proksi-rat Zapada ukrajinskim rukama i zapadnim oružjem prestao da bude proksi-rat. Pritom, to je samo idealan ‘potrošni materijal’, spreman da gine za tuđe interese u ovom ratu. Upravo tako na Zapadu vide Ukrajince - napisao je ruski senator na Telegramu.

Kosačov je podsetio da se svojevremeno ne baš najbolji prijatelj SSSR-a, američki predsednik Džon Kenedi, pregovarao sa sovjetskim liderom, svestan činjenice da on odgovora svojoj zemlji i svetu za rizike da će doći do nuklearnog sukoba.

Ruski senator smatra da ako se odluke o neograničenom širenju učešća u sukobu sa nuklearnom silom nađu u rukama fanatika, to može da dovede do fatalnih posledica.

Prema rečima Kosačova, to je posebno opasno u uslovima totalne degradacije pluralizma i slobode govora na Zapadu, gde su norme postale orvelovske formulacije „prvo ‘leopradi’, zatim ‘abramsi’; mir u Evropi je sve bliži“, o čemu je govorio poljski premijer Mateuš Moravjecki.

- Prostor se kritički suzio za pametne ili bar oprezne političare na Zapadu. Upravo je to direktna pretnja celom svetu-  uveren je ruski senator.

Komentarišući izjavu predsednika vojnog komiteta NATO-a admirala Roba Bauera da je alijansa spremna za direktnu konfrontaciju sa Rusijom, senator je naveo da tu nema ništa novo i da je zbog toga i formiran blok.

- Međutim, sve veći broj izjava o direktnoj konfrontaciji sa Rusijom ne mogu da ne izazovu zabrinutost. Uprkos činjenici da se paralelno, na najvišem nivou, uporno daju izjave da ni u kom slučaju to nije rat NATO-a sa Rusijom i da se, navodno, on ne sme dozvoliti - podvukao je Kosačov.

Zaključio je da se u realnosti dešava sasvim suprotno: postepeno se pojačava nivo učešća NATO-a u ukrajinskom konfliktu i dodao da su takve igre sa zemljom koja ima nuklearno naoružanje veoma opasne. Istakao je da je najveći problem razum onih ljudi koji donose odluke na Zapadu.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: PODRŠKA OD TERMINATORA: Snimci ruskih oklopnih vozila tokom borbe u Ukrajini

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje