DEJLI MEJL TVRDI: Pobuna migranata u Britaniji zbog isključenja struje i vode
IZBEGLICE koje žive u imigrantskom pritvorskom centru u britanskom selu Harmondsvort, u blizini Hitroua, organizovale su nerede zbog nestanka vode i struje, piše Dejli mejl.
Foto: AP
Kako navodi izdanje, problemi sa komunalijama počeli su u centru dan ranije, uveče je tamo pozvana policija, ali su neredi nastavljeni ujutru.
Interventna policija stigla je na lice mesta u centar za pritvor imigranata Harmondsvort u Vest Drejtonu, u Midlseksu, nakon što je 100 ljudi rano jutros provalilo u dvorište centra.
Kako je rekao predstavnik Ministarstva unutrašnjih poslova, neki od izbeglica su bili naoružani, neki primećeni sa noževima. Za sada nema informacija o ranjenim radnicima centra ili migrantima.
Ovo nije prvi izbeglički skandal u Britaniji ove godine. Dakle, u aprilu je glavni inspektor za popravne poslove Čarli Tejlor objavio izveštaj da je u Harmondsvortu bilo previše ljudi, a neki tamo žive više od godinu dana. Prijavljena je i pretrpanost centra Manston u Doveru, gde su migranti morali da spavaju na podu. Od tada, vlasti su pojačale sprovođenje uslova u imigracionim centrima.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI:
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)