JOŠ JEDNA VAKCINA PROTIV KORONE: Američke vlasti odobrile upotrebu Novavaks cepiva
EKSPERTI američkih Centara za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) danas su jednoglasno odlučili da preporuče upotrebu vakcine protiv kovida 19 američke farmaceutske kompanije Novavaks Inc za osobe starije od 18 godina.
Foto: AP
Vakcinu je odobrio Savetodavni komitet za praksu imunizacije (ACIP) u okviru CDC, ali direktorka CDC Rošel Valenski mora svojim potpisom da potvrdi preporuke ACIP pre nego što vakcina bude dostupna pacijentima u Sjedinjenim Američkim Državama, prenosi Rojters.
Vlada SAD je obezbedila 3,2 miliona doza vakcine Novavaks, a kompanija je u današnjem saopštenju potvrdila da je američka Agencija za hranu i lekove odobrila prvu seriju vakcina, izrazivši očekivanje da će u narednim danima isporučiti doze koje će distribuirati američka administracija.
Ovu vakcinu je prošle nedelje odobrila američka Agencija za hranu i lekove za primarnu vakcinaciju u dve doze, čime je Novavaks postala četvrta vakcina protiv kovida-19 koja je odobrena za imunizaciju punoletnih osoba u SAD.
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)