RUSKI LIST OPTUŽIO HAKERE: Na sajt postavljena lažna vest o ruskim žrtvama
RUSKI list "Komsomoljskaja pravda" optužio je hakere da su postavili lažnu vesti na sajt, nakon što se nakratko pojavio izveštaj u kojem se navodi da je skoro 10.000 ruskih vojnika ubijeno u Ukrajini.
Foto: Printscreen
Kako prenosi Rojters, u onlajn članku na sajtu lista, koji je još dostupan putem veb arhivskog alata, citira se rusko ministarstvo odbrane koje tvrdi da je 9.861 ruski vojnik ubijen, a 16.153 ranjeno u specijalnoj vojnoj operaciji u Ukrajini.
Kako je saopšteno, ta vest je uklonjena, a čitaocima je predočeno da je sajt bio pod hakerskim napadom.
Rusija od 2. marta nije zvanično ažurirala podatke o žrtvama, navodeći da je u Ukrajini ubijeno 498 vojnika, a 1.597 ranjeno.
Ranije danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da nema najnovije podatke o gubicima Rusije tokom specijalne vojne operacije u Ukrajini.
- Mi nemamo takve informacije i nemamo pravo da ih iznosimo u javnost za vreme vojne operacije. To je u nadležnosti ministarstva odbrane - naglasio je on.
Peskov nije želeo da komentariše izveštaje o gubicima Rusije u Ukrajini, koje je u ponedeljak objavila "Komsomoljskaja pravda", a koji se razlikuju od podataka ruskog ministarstva odbrane.
- Ne, ne mogu to da komentarišem, bolje je da pitate "Komsomoljskaju pravdu" - kazao je on.
BONUS VIDEO:
"NE NATO-U, PREKINITE ISPORUKE ORUŽJA!" Kanadski pisac prekinuo konferenciju ministarke
Preporučujemo
DIREKTAN PRITISAK BRISELA: EU traži od Srbije da uvede sankcije Rusiji
22. 03. 2022. u 13:19
NEBENZJA NIKAD JASNIJI: Nemoguće isključiti Rusiju iz Saveta bezbednosti UN
22. 03. 2022. u 11:33
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (1)