ŠVEDSKA SLUŽBA BEZBEDNOSTI ĆE ISTRAŽITI "DRONOVE": Viđeni kako lete iznad tri nuklearne elektrane
ŠVEDSKA služba bezbednosti preuzela je istragu u vezi sa dronovima koji su viđeni kako lete iznad tri švedske nuklearne elektrane, navodi se današnjem saopštenju službe ove zemlje.
FOTO: EPA
Kako prenosi agencija Rojters, švedska policija je rasporedila patrole i helikoptere kod nuklearne elektrane Forsmark u potrazi za dronom koji je u petak preleteo te lokacije, ali nije uspela da uhvati bespilotnu letelicu.
Takođe, u saopštenju se navodi da je dron bio veliki i sposoban da radi.
Služba bezbednosti je navela u saopštenju da su danas bespilotne letelice primećene i iznad druge dve švedske nuklearne elektrane, u Oskaršamnu i Ringhalsu.
"Bezbednosne pretnje po Švedsku porasle su sa širim i dubljim obaveštajnim pretnjama", navodi se u saopštenju Službe bezbednosti.
Kako se navodi, oko 30 odsto ukupne proizvodnje električne energije u Švedskoj dolazi iz tri elektrane.
BONUS VIDEO:
PINK PANTERI UHAPŠENI U ATINI: Pala i dva Srbina zbog pljačke prodavnice skupocene odeće
Preporučujemo
ŠEF NATO: Pristupanje Švedske i Finske išlo bi brzo, spremni za ragovor sa Rusijom
13. 01. 2022. u 20:39
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)