SNAŽAN ZEMLJOTRES KOD SVETE GORE: Više potresa u Grčkoj, osetili se i u Atini
GRČKU je danas pogodio zemljotres magnitude 5,3 stepena po Rihteru, sa epicentrom 137 kilometara jugoistočno od Soluna, u morskom području južno od Halkidikija, u blizini Svete Gore.
Foto: Tviter/@LastQuake
Zemljotres se osetio gotovo na polovini teritorije Grčke, prenosi Katimerini.
Evro-mediteranski seizmološki centar objavio je da je magnituda zemljotresa bila 5,5 stepeni po Rihteru, a epicentar na dubini od 5 kilometara.
Još nema izveštaja o eventualnoj šteti.
Zemljotres se osetio i na Atici.
Tri minuta kasnije usledio je zemljotres magnitude 4 stepena po Rihteru.
BONUS VIDEO: KATASTROFA KOJA MENjA LICE ZEMLjE - Koji je bio najveći cunami u novijoj istoriji?
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)