IZRAEL POČEO DA VAKCINIŠE DECU: Fajzer odobren i za mališane od pet do 11 godina
IZRAEL je danas počeo da vakciniše decu uzrasta od pet do 11 godina protiv kovida 19 vakcinama Fajzer/Bajonteka u nadi da će pobediti nedavni porast zaraze korona virusom.
Foto: Tanjug/AP
Četvrti talas infekcija koji je pogodio Izrael u junu počeo je da jenjava u septembru, preneo je Rojters.
Ali tokom protekle dve nedelje stopa reprodukcije virusa, koja je dva meseca iznosila ispod jedan, počela je da raste i sada je prešla taj prag, što ukazuje da bi virus ponovo mogao eksponencijalno da se širi.
Broj novozaraženih na dnevnom nivou, takođe je porastao u poslednjih nekoliko dana, sa polovinom potvrđenih slučajeva među decom starom 11 godina i mlađom.
Izraelska populacija od 9,4 miliona je relativno mlada, sa oko 1,2 miliona dece stare od pet do 11 godina.
Prema podacima Ministarstva zdravlja, ta grupa je do novembra činila više od trećine novih slučajeva.
Naučnici i zvaničnici sumnjaju da zemlja može dostići kolektivni imunitet ako se deca ne vakcinišu.
BONUS VIDEO: "FT1P" daje odgovor, kako da osnujete preduzeće?
Preporučujemo
DIREKTOR RUSKOG INSTITUTA GAMALEJA: Kraj pandemije kada 75% ljudi bude imalo antitela
22. 11. 2021. u 20:46
DO KADA ĆE BOLNICE BITI U KOVID REŽIMU? Ministar Lončar rekao šta je uslov za izlazak
20. 11. 2021. u 12:43
RUSKI MIKROBIOLOG: Vakcinacija Sputnjikom Lajt na pola godine najbolja zaštita
14. 11. 2021. u 11:46
SRPSKI VIRUSOLOG UPOZORAVA: Delta plus soja korone je prenosiviji, ali posledice su još nepoznate
09. 11. 2021. u 19:53 >> 19:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)