ISPITUJE SE SOFTVER "PEGAZ": Izrael osnovao tim nakon vesti o prisluškivanju Emanuela Makrona
IZRAEL je osnovao tim koji će ispitati navodnu zloupotrebu izraelskog špijunskog softvera "Pegaz", na globalnom nivou.
Depositphotos
Tim, kojim rukovodi Savet za nacionalnu bezbednost, odgovara premijeru Naftaliju Benetu i ima širi spektar stručnosti od Ministarstva odbrane, koje nadgleda izvoz softvera "Pegaz", grupe NSO, piše Rojters.
Francuski premijer Žan Kasteks izajvio je ranije danas da je francuski predsednik Emanuel Makron zatražio sprovođenje niza istaga u slučaju špijunskog softvera "Pegaz".
Makronov telefon nalazio se na listi potencijalnih meta za moguću špijunažu u korist Maroka, objavio je u utorak francuski list "Mond".
Firma NSO se nije odmah oglasila na zahtev za komentar.
Globalna istraga koju je u nedelju objavilo 17 medijskih organizacija, kaže da je "Pegaz" korišćen u pokušajima i uspešnim hakovanjima pametnih telefona koji pripadaju novinarima, vladinim zvaničnicima i aktivistima za ljudska prava.
Preporučujemo
OGLASIO SE KREMLj O PRISLUŠKIVANjU MAKRONA: "U Rusiji se to nikada ne bi dogodilo"
21. 07. 2021. u 13:59
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)