NOVI KINESKI VOZ OBARA REKORDE: Brzi maglev ostvarivaće brzinu i do 600 km/h
KINESKI novi brzi maglev (magnetna levitacija) voz sišao je danas sa proizvodne trake, a dizajniran je da postigne brzinu do 600 kilometara na sat, što ga trenutno čini najbržim kopnenim vozilom na svetu.
Foto: Printskrin Youtube
Novi sistem maglev prevoza imao je premijeru u primorskom kineskom gradu Chingdaou, u istočnoj provinciji Šandung, javlja Kineski radio na srpskom jeziku.
Očekuje se da distancu od 1.000 kilometara voz pređe za dva i po sata.
Kina je ovaj voz samostalno razvila, što oslikava najnovije naučno i tehnološko dostignuće te države u oblasti železničkog tranzita, saopštila je Kineska železnicka korporacija.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)