RUSKI PUKOVNIK ZAPRETIO BRITANCIMA: Tela vaših mornara koji krenu na Krim biće izvrsna hrana za lokalne ribe
RUSKI pukovnik Viktor Baranec reagovao je na najavu britanskog ministra spoljnih poslova Dominika Raba o tome da će britanski brodovi nastaviti da prolaze pored obala Krima.
Foto: Depositphotos/Printscreen
- Tela vaših mornara koja budu išla na sledeće "osvajanje Krima" biće izvrsna hrana za lokalne ribe - one će vam biti mnogo zahvalne - rekao je Viktor Baranec.
Posle toga će, prema sagovorniku RIA FAN-a, britanski brod - ako je i dalje na površini - biti zakačen za pramac i sa velikom sramotom, uz pomoć tegljača, odvučen u rusku luku.
Incident u Crnom moru
Podsetimo, britanski razarač "Defender" je 23. juna ušao tri kilometra u teritorijalno more i prešao rusku granicu u području rta Fiolent na Krimu. Ruski granični brod je ispalio hice upozorenja, a avion Su-24M izveo upozoravajuće bombardovanje u pravcu kretanja broda. Britansko Ministarstvo odbrane i vladin kabinet tvrde da nije pucano na razarač i da se on nije nalazio u ruskim teritorijalnim vodama.
Međutim, novinar koji se nalazio na britanskom brodu potvrdio je da je brod namerno ušao u ruske teritorijalne vode.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (2)