ŠARKA UJELA DEČAKA: Potraga za otrovnom zmijom u Slavonskom Brodu još uvek traje

24. 08. 2021. u 15:52

ZMIJA šarka ugrizla je sedmogodišnjeg dečaka na igralištu u naselju Livada u Slavonskom Brodu. Incident se dogodio juče, a zmija još uvek nije pronađena, javljaju hrvatski mediji.

ШАРКА УЈЕЛА ДЕЧАКА: Потрага за отровном змијом у Славонском Броду још увек траје

Foto: Jutjub/Entertainment Tonight/Django Egzotik

- Šarka je ugrizla dete koje se igralo na igralištu. Deca su potrčala po loptu, ali tu ih je čekala zmija i dečaka je ugrizla za dlan leve ruke. Otac ga je odmah odveo u hitnu i trenutno je na lečenju - rekao je lovac na zmije Darko Karamazan.

Karamazan dodaje da je šarka jedina otrovna zmija koja obitava na području između Nove Gradište i Babine Grede i upozorava da ljudi treba da budu oprezni, jer posledice ugriza mogu da budu različite.

- U slučaju ovog dečaka, najverovatnije se radi o takozvanom suvom ugrizu, što znači da zmija nije ispustila otrov kada ga je ugrizla. Mokri ugriz je kada otrov izađe i tada vam poplavi ruka, pojave se plikovi i posledice su daleko teže - kaže on.

(Telegraf)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

Vaseljenski patrijarh Vartolomej I i predsednik kompanije Tasyapı Emrulah Turanli: Vizija koja povezuje Istanbul i Srbiju