OBLAK PEPELA PREKRIO NEBO: Pogledajte satelitski snimak erupcije vulkana Šiveluč (VIDEO)

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

12. 04. 2023. u 10:01

ROSKOSMOS je objavio satelitske snimke koji pokazuju širenje oblaka pepela nakon erupcije vulkana Šiveluč na Kamčatki.

ОБЛАК ПЕПЕЛА ПРЕКРИО НЕБО: Погледајте сателитски снимак ерупције вулкана Шивелуч (ВИДЕО)

Foto: Printskrin/Telegram/Sputnjik

Na Kamčatki je u utorak proradio vulkan Šiveluč, pritom izbacivši pepeo na visinu od 20 kilometara, zbog čega je stanovnicima regiona savetovano da ne napuštaju svoje domove bez potrebe. Škole su zatvorene i saobraćaj je blokiran.

 

Oblak pepela iz vulkana proširio se na površinu od 500 kilometara, saopštilo je Ministarstvo za vanredne situacije. Sloj pepela u selu Ključi (koje se nalazi na 50 km od vulkana) je najviši za poslednjih 60 godina: već je palo 8,5 cm pepela, prenosi Sputnjik.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?