DVA KONCERTA U UK "GVARNERIJUS": Gudački i klavirski kvartet
GUDAČKI kvartet "Meraki" koji čine violinistkinje Violeta Ćirić i Nada Šarković, violistkinja Ena Vaganek i čelistkinja Magdalena Matić, večeras od 19 časova će svirati dela Mendelsona i Slavenskog u UK "Gvarnerijus", na šestom koncertu iz ciklusa "Sezona mladih".
promo
U sredu, 20. marta, od 20 časova, u istoj sali će koncert klasične meditativne muzike održati Klavirski kvartet Shamita - Bhoiravi - Dohai - Vapushtara. Izvanredan kvartet koji čine troje profesionalnih gudača iz Austrije i pijanista iz Holandije, na impresivan način predstavlja muziku Maestra Šri Činmoja (1931-2007), čije se kompozicije nalaze među najlepšim delima savremene kontemplativne muzike.
BONUS VIDEO - DR NOVOSTI: Kako biti emocionalno inteligentniji?
Preporučujemo
TAMARA GRUJIĆ ZA "TV NOVOSTI": Odavno ne pišemo scenarija, to je uradio život (FOTO)
20. 03. 2026. u 12:05
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)