"NAŠ SIN" NAGRAĐEN U DREZDENU: Priznanje za najbolju predstavu Patriku Laziću
NA upravo završenom festivalu Fast Forward u Drezdenu, Hartefaktova predstava "Naš sin", prema tekstu i u režiji Patrika Lazića, nagrađena je priznanjem mladog žirija za najbolju predstavu na festivalu. U konkurenciji je bilo sedam predstava iz Nemačke, Finske, Grčke, Belgije, Danske, Norveške, Portugalije i Srbije.
foto: Hartefakt kuća
Festival Fast Forward je jednogodišnja smotra ostvarenja mladih evropskih reditelja koju organizuje gradsko pozorište u Drezdenu, Staatsschauspiel Dresden, a na kojoj se pozorišni autori predstavljaju u kontekstu novih pozorišnih glasova koji dolaze i donose inovativne estetike.
- Uvek sam smatrao da naša predstava tretira jedan izuzetno lokalni problem koji u Srbiji dobro razumemo, ali za koji se plašim da li može da komunicira van nje. U svom objašnjenju odluke, mladi ljudi koji su činili taj žiri, pričali su o tome kako su se oni sve vreme osećali kao naš sin, kao da je svako od njih sedeo za tim stolom za kojim sin sedi sa svojim roditeljima u predstavi. Drago mi je da smo očigledno napravili univerzalnu predstavu o razumevanju i nerazumevanju unutar porodice, o očekivanjima jednih od drugih, o granicama prihvatanja- izjavio je reditelj Patrik Lazić po povratku iz Drezdena.
Predstava "Naš sin" deo je redovnog repertoara Hartefakt kuće, a u njoj igraju Dragana Varagić, Amar Ćorović i Aleksandar Đinđić.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)