GOSTUJE SERGEJ PARŠIN: Glumac "Aleksandrinskog" izvešće pred niškom publikom monodramu "Želim da živim"
GLUMAC Sergej Paršin, istaknuti umetnik iz čuvenog Nacionalnog dramskog teatra Rusije "Aleksandrinski" iz Sankt Peterburga, izvešće 25.septembra pred niškom publikom monodramu "Želim da živim".
foto NP Niš
Ovo je četvrta solo predstava iz ciklusa "Monolozi u carskom foajeu" gosta iz Rusije. Delo se bazira na pričama Stepana Pisahova, dnevnicima Borisa Šergina, odlomku iz romana Mihaila Šolohova "Oni su se borili za otadžbinu" i odlomku iz romana Vasilija Šukšina "Došao sam da vam dam slobodu".
Kako se najavljuje, monodrama "Želim da živim" nudi duboki uvid u raznolikost i bogatstvo života koje se jedino može izraziti pesmom, strastvenom čežnjom za nemogućim, onome što bi moglo biti i romantičnom nadom da se dosegne duga.
Sergej Paršin će scenu deliti sa bendom koji će dodatno obogatiti ovo izođenje, a publika će moći da prati predstavu uz titl na srpskom jeziku.
Preporučujemo
DELA ISTAKNUTOG HOLANDSKOG UMETNIKA U GALERIJI "DOTS": "Linijom do iskona" na Dorćolu
19. 09. 2023. u 18:20
"RAZGOVARAĆEMO SA NATO PARTNERIMA I UPOZORITI IH" Plenković u strahu zbog novih srpskih raketa: Ozbiljno oružje!
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)