NAGRADA ZA RADOŠA BAJIĆA U KRUŠEVCU: Odluka Saveta 47.Belovodske rozete doneta je jednoglasno
NAŠ proslavljeni glumac,scenarista,producent i reditelj, Radoš Bajić dobitnik je prestižne nagrade „Cvet u kamenu“,koja se dodeljuje za izuzetan doprinos srpskoj kulturi i umetnosti u okviru jedinstvene manifestacije “Belovodska rozeta” u mestu Bela Voda kod Kruševca.
Foto: V. Danilov/Arhiva Novosti
Ovu odluku doneli su danas članovi Programskog saveta manifestacije.
Nobelovac Peter Handke,Vladeta Jerotić,Milorad Pavić,Desanka Maksimović samo su neki od prethodnih laureata kulturno-umetničkog višednevnog programa, koji slavi belovodski peščar-kamen korišćen u moravskom graditeljstvu.
Bajić je rođen u Medveđi kod Trstenika,a svom kraju vraćao se redovno tokom karijere.Trstenik i Kruševac ovekovečio je u hit seriji „Selo gori,baba se češlja“, snimanoj najviše u Kukljinu kod Kruševca.Ovom seriju prethodile su decenije istaknutog stvaralaštva koje je otpočeto 70-ih godina sa ulogom u ostvarenju „Sarajevski atentat“ Veljka Bulajića. Tokom 80-ih godina igrao je u kraćim i TV filmovima,a počinje s uspehom da piše i scenarije.
Deo karijere obeležila je njegova uloga u filmskom serijalu o Sekuli. „Sveto mesto“, „Dezerter“, „Napad“ neka su od ostavrenja u kojima je igrao tokom 90-godina. Producentski,glumački i rediteljski poduhvat odvija se u 21.veku,kada počinje sa radom na seriji „Selo gori,a baba se češlja“, iz koga su proizašla tri filma.
Na dugom spisku poznatih ostvarenja Radoša Bajića je i rad na serijama „Šifra Despot“, „Ravna gora“,“Za kralja i otadžbinu“. Dobitnik je na desetine priznanja za svoje stvaralaštvo.
Ovogodišnja,47.Belovodska rozeta biće održana od 10.do 16.jula.Rozeta-“Cvet u kamenu“ Bajiću će biti uručena na centralnoj večeri manifestacije, u okviru koje će se održati i 27.Vajarska kolonija „Belovodski peščar“ i 12.Mozaičarska kolonija „Mladen Srbinović“.
Slavni kamen “peščara” iz Bele Vode kod Kruševca eksploatiše se već šest vekova.
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)