SAJAM KNJIGA, IPAK, U OKTOBRU: Postignut dogovor posle sastanka predstavnika grada, beogradskog sajma i tri asocijacije izdavača
UKOLIKO epidemiološki uslovi dozvole, 65. Beogradski sajam knjiga biće održan u tradicionalnom terminu, od 23. oktobra - zaključak je jučerašnjeg sastanka predstavnika Grada, Sajma i izdavača.
Foto A. Stanković
Ovaj kompromisni dogovor usledio je posle najave tri najveće asocijacije izdavačkih kuća da ne mogu da prihvate prethodni predlog da se Sajam održi od 11. do 19. septembra.
- U ime Grada Beograda predložio sam izdavačima da se Sajam knjiga održi u tradicionalnom terminu od 23. oktobra. Ponudio sam da Grad subvencioniše deo zakupa štandova izdavačima imajući u vidu tešku situaciju u kojoj su se našli usled pandemije kovida 19, a predložiću Ministarstvu kulture da i oni učestvuju u subvencionisanju zakupa - izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić, po završteku sastanka.
Vesić je najavio i da će Grad na sledećoj sednici Skupštine u Odbor Sajma knjiga imenovati jednog člana koji će predstavljati izdavače, što je bio i jedan od predloga izdavačkih kuća.
- Izdavači su svesni da je moguće da Sajam knjiga ne bude održan ukoliko se u oktobru pogorša epidemiološka situacija - naglasio je Vesić.
Predsednik Udruženja izdavača i knjižara Srbije Dejan Papić, za "Novosti", kaže da je veoma zadovoljan postignutim dogovorom:
- Odlična je vest da je Grad spreman da pomogne izdavačima. Sada je na nama da vidimo kako će naše članstvo reagovati, pri tome, svesni smo i rizika zbog epidemije.
Goran Vesić, Foto Tanjug
Zoran Hamović, predsednik Udruženja profesionalnih izdavača, koji je sa Papićem prisustvovao sastanku, takođe izražava zadovoljstvo dobrom voljom Grada da se stvore bolji uslovi za izdavačke kuće.
- Konačnu odluku donećemo posle konsultacija sa svim našim članovima, što će biti vrlo brzo, za dan, dva - kazuje, za "Novosti", Hamović.
Sastanku su prisustvovali i Ivan Karl, gradski sekretar za kulturu i Danka Selić, generalni direktor Beogradskog sajma.
MINISTARKA PODRŽALA IZDAVAČE
MINISTARKA kulture i informisanja Maja Gojković oglasila se pre jučerašnjeg sastanka poručivši da je uputila pismo direktorki Beogradskog sajma Danki Selić i podržala predloge tri izdavačke asocijacije.
- U čvrstom uverenju da je zajednički cilj da manifestacija po kojoj su i Beograd i Srbija prepoznatljivi, bude što uspešnija i za izdavače i za posetioce, Gojkovićeva je pozvala Beogradski sajam da prihvate iznete predloge izdavača - navedeno je u saopštenju Ministarstva.
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)