ERNEU POZLILO, A SRCE MAJKE PREPUKLO: Novi potresni detalji porodične tragedije u Srpskom Itebeju (FOTO)
POLICIJSKI uviđaj na licu mesta, u stanu broj 3, zgrade u Ulici Svetozara Markovića u Srpskom Itebeju, u opštini Žitište, utvrdio je, a to je potvrđeno i zvaničnom lekarskom konstatacijom, smrt sedamdesetčetvofogodišnje bake Eržebet Mrdenković, i njenog sina Ernea ( 56 ), koji je radio na brodu i povremeno živeo sa svojom majkom.
Foto: B. Grujić
Da se nešto neobično dešava u njihovom stanu, otkrio je komšija sa sprata iznad, Predrag Arsić, kada je danas u ranim popodnevnim časovima u posetu sestri, došla baka Eržikina mlađa sestra, koja živi u obližnjem Novom Itebeju.
Ona je uzaludno zvonila na vratima stana, a onda je u pomoć priskočio pomenuti komšija.
- Pozvao sam policiju, bakino beživotno telo pronašli smo u kuhinji, a tek kasnije policija je u spavaćoj sobi pronašla telo Ernea Mrdenkovića - kaže za "Novosti" Predrag Arsić, koji se brinuo o Eržebet, kada joj je sin bio na poslu, na brodu, nabavljao joj namirnice i lekove.
- Zaista smo šokirani, bili su izuzetno tihi, mirni ljudi, retko su izlazili na ulicu i ispred zgrade - uglas dodaju komšinice iz drugog ulaza.
Kako nam je potvrdio Predrag Arsić, Erne je bio dijabetičar i prilično narušenog zdravlja, baš kao i njegova majka, koja je dugo godina imala srčanih problema.
Da se ne radi o zločinu i eventualnom ubistvu, već o klasičnoj porodičnoj tragediji, na najbolji način potvrđuje dolazak radnika pogrebne službe, koja je u momentu dolaska reportera "Novosti" iznosila beživotna tela, koja nakon prethodnog policijskog uviđaja, nisu poslata na obdukciju.
Po svemu sudeći, a tako nam je potvrdio pomenuti komšija, Erneu je očigledno pozlilo, a to srce njegove majke nije podnelo.
Zašto starica nije zvala u pomoć i kada je njihova smrt nastupila, ostaće pod velom tajne.
U momentu ulaska policije u stan, tela su već bila u beživotnom stanju, a nikakvi tragovi nasilja u stanu nisu primećeni.
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)