"BERBERIN" SE NADA MANJOJ KAZNI: Sud o postupku protiv Ninoslava Jovanovića
NINOSLAV Jovanović iz Malče, koji je osumnjičen da je 20. decembra prošle godine oteo i deset dana maltretirao i zlostavljao dvanaestogodišnju Moniku K. iz Brzog Broda, tokom suđenja u Nišu koristi se svim mogućim pravima, kako bi kazna za delo koje je počinio, bila manja.
Arhiva Novosti
Već na prvom ročištu tražio je izuzeće zamenika višeg javnog tužioca, ali to mu nije prihvaćeno. Sa pojedinim delovima optužnice se nije složio, a njegova odbrana osporila je neuropsihijatrijsko veštačenje optuženog u delu uračunljivosti.
Te detalje sa suđenja, kojima se inače ne ugrožava interes maloletne devojčice, obrazložila je u pismu dostavljenom medijima Dragana Živadinović, predsednice Višeg suda, a kao odgovor na molbu da se javna glasila bliže upoznaju sa opštim detaljima suđenja koje je zatvoreno za javnost.
- Nakon pročitane optužnice, Jovanović se izjasnio na njene navode i samo u manjem delu osporio činjenično stanje opisano u optužnici, a odbrana je osporila neuropsihijatrijsko veštačenje optuženog u delu uračunljivosti optuženog u vreme izvršenja krivičnog dela, dok se odbrana ostalim dokazima nije protivila - navodi se u pismu Živadinovićeve.
Ona je u pismu navela da su svedočili članovi komisije Specijalne psihijatrijske bolnice u Beogradu, koji su analizirali Jovanovićevo psihijatrijsko stanje, kao i lekari Kliničkog centra u Nišu.
Preporučujemo
UŽAS U ŠIPOVU: Seksualno zlostavljao unuku (14) - deda dobio šest godina zatvora
28. 08. 2020. u 11:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NA PRAGU NOVA ODLUKA O POVLAČENjU PRIZNANjA TZV. KOSOVA: "Odluka o priznanju lažne države doneta je protivno volji većine građana"
Opštinski odbor Demokratske narodne partije u Nikšiću najavio da će uputiti zvaničnu inicijativu za donošenje deklaracije o stavljanju van snage odluke o priznanju samoproglašene države Kosovo.
27. 07. 2026. u 15:35
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
KAMERA OSTALA UPALjENA: Pobegao od medveda na Tari na drvo, a onda ga je ugledao odozdo (VIDEO)
NA PLANINI Tara ljubitelji prirode su nedavno, prilikom šetnje, sreli medveda, objavljeno je u Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare".
26. 07. 2026. u 12:14 >> 13:15
Komentari (1)