U ZATVOR UNOSILI DROGU U PAPIRIMA: Čačani preprodavali narkotike u A4 formatu
VIŠE javno tužilaštvo u Čačku i Policijska uprava u Čačku u saradnji sa Višim javnim tužilaštvima i nadležnim policijskim upravama u Nišu, Pirotu, Požarevcu i Valjevu i Kazneno popravnim zavodima u Nišu, Požarevcu i Valjevu otkrilo je i pokrenulo istragu protiv devet lica zbog sumnje da su učinila krivična dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Foto: Shutterstock
Za ovo krivično delo propisana je kazna zatvora od 5 do 15 godina.
Sumnja se da su navedena lica, od kojih su se tri lica nalazila na slobodi, a šest lica na izdržavanju kazne zatvora, organizovala i vršila prodaju sintetičke opojne droge „PINACA“ licima na izdržavanju kazne u Kazneno popravnim zavodima u Nišu i Požarevcu – Zabela, na taj način što su listovi papira formata A4 natopljeni opojnom drogom “PINACA”, ubacivani u pakete koji su dalje slati licima na izdržavanju kazne, radi dalje prodaje.
Cena jednog papira formata A4 natopljena ovom opojnom drogom iznosila je 80.000,00 dinara i u istom je sadržano 240 doza za pojedinačnu upotrebu, u vidu papirića koji se ubacuju u cigarete.
Nakon saslušanja u Višem javnom tužilaštvu u Čačku, sudija za prethodni postupak Višeg suda u Čačku odredila je pritvor protiv sedam osumnjičenih lica, a još dva osumnjičena lica biće saslušana od strane tužioca u toku današnjeg dana nakon čega će biti doneta odluka u vezi predloga za određivanje pritvora.
U toku je dalji rad na otkrivanju i identifikovanju i drugih lica koja su učestvovala u izvršenju ovih krivičnih dela.
(Blic)
BONUS VIDEO-
Preporučujemo
PRODAVALI 30 KILOGRAMA DROGE: Saslušana dvojica uhapšenih
12. 06. 2025. u 16:26
U VOZILU 4,5 KILA KOKAINA: Muškarac uhapšen, imao kod sebe i 26.000 evra
06. 06. 2025. u 16:41
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)