MAMMA MIA! Pica poskupela prošle godine u Evropi za 16 odsto - Mađarska na vrhu liste

Танјуг

08. 02. 2023. u 16:50

CENA pice i francuske pite kiš u Evropskoj uniji porasla je u decembru za 16 odsto u odnosu na godinu dana ranije, saopštila je danas statistička agencija evropskog bloka Evrostat.

МАММА МИА! Пица поскупела прошле године у Европи за 16 одсто - Мађарска на врху листе

Foto: Piksabej

Dok se ljubitelji hrane u SAD pripremaju za proslavu nacionalnog Dana pice 9. februara, potrošači u EU će morati da izvade iz svojih džepova više novca da bi uživali u parčetu najpoznatije italijanske brze hrane, preneo je Rojters.

Poskupljenje pice je variralo širom zemalja EU, pri čemu je Mađarska na vrhu liste.

Eurostata sa 46 odsto godišnjeg rasta cena, a slede Litvanija i Bugarska sa 39 procenata.
Najmanja poskupljenja pice i kiša, prema Evrostatovom novom indikatoru, zabeležena su u Luksemburgu sedam odsto, Italiji 10 procenata i Francuskoj 13 odsto.

Ukupna inflacija u zoni evra porasla je u decembru za 9,2 odsto na godišnjem nivou, uz povećanje cene hrane, alkohola i duvana za 13,8 procenata, izvestila je Agencija prošlog meseca.

BONUS VIDEO: 

SAMO ZA ŽENE: U Karačiju predstavljeni autobusi isključivo za prevoz pripadnica lepšeg pola


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

OBELEŽIĆE 2026. GODINU: Ko pripada BETA generaciji?