TRAMP POSTAVIO ULTIMATUM: Spuštajte cene goriva ili vas čekaju veliki problemi
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp u ponedeljak je upozorio prodavce goriva da odmah snize cene ili će se suočiti sa "velikim problemima".
Foto: Tanjug/AP Photo/Julia Demaree Nikhinson
- Prodavci goriva moraju sniziti svoje cene, odmah. Neće biti naduvavanja cena, što je potpuno nezakonito. Ako prodavci to ne učine, čekaju ih veliki problemi! Počnite da ciljate broj od oko 2,5 dolara po galonu (3,785 litara) - napisao je Tramp u objavi na društvenoj mreži Truth Social, prenosi Hina.
Tramp je prošle nedelje rekao kako je naredio Ministarstvu pravosuđa da istraži naftne kompanije jer nisu snizile maloprodajne cene goriva u skladu sa padom cena sirove nafte, optužujući kompanije da potrošačima "previše naplaćuju" gorivo.
Cene nafte ove godine su porasle nakon što su Sjedinjene Američke Države i Izrael započeli napade na Iran krajem februara, a Iran je odgovorio sopstvenim napadima na Izrael i zemlje Persijskog zaliva u kojima se nalaze američke baze.
Potrošači su izrazili zabrinutost zbog visokih cena goriva, a predsednik i njegova Republikanska stranka žele da zadrže tesne većine u Kongresu na međuizborima u novembru.
Međuizbori, nazvani tako jer se odvijaju na polovini predsedničkog mandata, svojevrsni su referendum o aktuelnom predsedniku i gotovo po pravilu stranka koja je na vlasti u Beloj kući na njima gubi vlast u Kongresu.
Diplomatija između Vašingtona i Teherana o prekidu sukoba nedavno je dovela do delimičnog ublažavanja maloprodajnih cena goriva za Amerikance.
U američko-izraelskim napadima na Iran, kao i izraelskim napadima na Liban, ubijene su hiljade ljudi, a raseljeni su milioni. Prekid vatre stupio je na snagu u aprilu i od tada je produžen, ali se SAD i Iran međusobno optužuju za njegovo kršenje.
(HRT)
Preporučujemo
"IRANSKA NAFTA SE TEŠKO PRODAJE" Besent: Kupci se plaše mogućih sankcija Vašingtona
30. 06. 2026. u 16:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)