"VAŽNO JE DA SE ZEMLJA RAVNOMERNO RAZVIJA" Vesić - "Radimo projekte širom Srbije"
SUTRA ističe rok lokalnim samoupravama za prijavu na konkurs u okviru projekata integralnog razvoja Ovčarsko-kablarske klisure i razvoja južne i zapadne Srbije, a ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić pozvao je gradove i opštine da konkurišu sa predlozima, jer je važno da se svaki deo Srbije ravnomerno razvija.
Foto I. Marinković
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infarstrukture izdvojilo je čak 1,4 milijardu dinara za realizaciju ova dva projekata, u devet lokalnih samouprava - Čačku, Kraljevu, Leskovcu, Prokuplju, Kuršumliji, Lebanu, Medveđi, Bojniku i Lučanima.
- To je jedan od najlepših projekata u Ministarstvu na čijem sam čelu, koji je pokrenula premijerka, a koji pokazuje da možemo da radimo naizgled male stvari, koje ne zahtevaju velika ulaganja poput auto-puta, ali koje menjaju život ljudi - rekao je Vesić za TV Pink.
On je napomenuo da će se u okviru projekta integralnog razvoja Ovčarsko-kablarske klisure graditi stakleni vidikovac na Kablaru, za koji je Gradu Čačku pre par dana izdata građevinska dozvola.
- Taj vidikovac će izgledati fantastično. Radimo i Rehabilitacioni centar u Ovčar banji, kao i uređenje centra banje - precizirao je ministar.
Najavio je da će se u Kraljevu graditi pasarela do Magliča, tvrđave na kojoj je u toku rekonstrukcija, dodajući da je u planu izgradnja kopije srpskog srednjovekovnog sela ispod Maglića, kako bi posetioci konačno mogli da vide jednu od naših najlepših srednjovekovnih tvrđava.
- Među projektima je i Caričin grad u Lebanu, kao i bio-postrojenje sa botaničkom baštom u tom gradu, zatim uređenje centra Bojnika i turističkog centra Dobra Voda, dok će se u opštini Medveđa raditi projekat Kulturnog centra u Sijarinskoj banji - naveo je ministar Vesić.
U planu je i izgradnja vizitorskog centra u Đavoljoj varoši, kao i saobraćajnice od Kuršumlijske banje do auto-puta.
- To su projekti koji menjaju Srbiju. Ovo su istorijski dani za zemlju.
Predsednik Aleksandar Vučić je pokrenuo točak ekonomskog razvoja Srbije, koja je ekonomski sve stabilnija, i konačno se uspešno razvija. Rade se putevi, pruge, i to ne samo brze, već i regionalne, radiće se projekti u Ovčarsko-kablarskoj klisuri i u drugim mestima, jer Srbija to zaslužuje - rekao je ministar Vesić.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)