ZA AERODROM 320 MILIONA DINARA: Letovi iznad Kruševca od kraja godine
IZGRADNjA Aerodroma Rosulje, lociranog na oko 5,5 kilometara jugoistočno od centra Kruševca, privodi se kraju i u toku su radovi na asfaltiranju i izgradnji retenzije, posebnog sistema zaštite od voda.
Foto Novosti
Oko 320 miliona dinara investirano je u ovaj kapitalan projekat koji bi, prema najavama nadležnih, mogao da se završi do kraja godine. Kruševački aerodrom biće prvi u sastavu JP "Aerodromi Srbije" predviđen za sportske, kargo i poljoprivredne avione, ali koji će u budućnosti moći da postane međunarodnog tipa.
- Stekli su se vremenski uslovi da se tehnološki proces asfaltiranja nastavi - navodi Mihajlo Zdravković, direktor JP "Aerodromi Srbije", u čijem sastavu je kruševački aerodrom.
Po završetku građevinskih radova očekuje se sprovođenje procedure registracije i pribavljanja dozvole za korišćenje Direktorata civilnog vazuhoplovstva. Gradonačelnica Kruševca Jasmina Palurović nada se da će aerodrom biti u funkciji u toku ove godine.
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (1)