VRANJE DOBIJA DEPONIJU Ugovor Vlade i Nemačkog KfW
VRANjE dobija regionalnu sanitarnu deponiju. Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović potpisao je finansijske ugovore sa Nemačkom razvojnom bankom KfW kako bi se ostvario projekat.
Foto: D.Ristić
Ukupna vrednost prve faze ovog posla iznosi 13,3 miliona evra, a početak izgradnje regionalnog centra za upravljanje otpadom je planiran za drugu polovinu 2022. godine, sa planiranom rokom za završetak do kraja 2024.
- Velika je obaveza svih nas ispred Vlade Srbije da doprinesemo i ostavimo nešto iza sebe, a najviše i najvažnije što možemo da ostavimo jeste čista voda i čiste reke i to nam je apsolutni prioritet - rekao je Momirović. - Ovo što sad pokrećemo u Vranju, želimo da radimo po celoj Srbiji. Zahvaljujemo se nemačkoj vladi na direktnoj podršci. Grad Vranje postaje, u ekološkom smislu, poput gradova u Nemačko ili u Švajcarskoj, i to će biti realnost za dve-tri godine.
Preporučujemo
PRSTE DA POLIŽEŠ! Predsednik na putu do Kosjerića probao kolače (FOTO)
28. 08. 2021. u 14:20
JA SAM TOMA MONA: Ministar objavio neobičan video sa Vučićem i Danilom
28. 08. 2021. u 14:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)