HOĆE LI VAKCINACIJA BITI OBAVEZNA U SRBIJI? Evo šta su rekle premijerka i ministarka pravde!
PREDSEDNICA Vlade Srbije Ana Brnabić jutros je bila na važnom sastanku u Skupštini Srbije gde je održala konsultacije s predsednikom Skupštine Ivicom Dačićem i ministarkom pravde Majom Popović na temu ustavnih amandmana.
Foto Tanjug
Ona se danas u 14 obratila javnosti na konferenciji za medije a osim pravosudnih dotakla se i korona tema poput sednice Kriznog štaba i obavezne vakcinacije.
Ministarka pravde Maja Popović istakla je danas da ćemo uskoro videti na koji će način naša država regulisati pitanje obavezne vakcinacije, dok je premijerka istakla da se proces vakcinacije u Srbiji odvija odlično, te da nema nijednog razloga da razmišlja o uvođenju obavezne vakcinacije.
- Što se tiče ove odluke suda vezane za obaveznu vakcinaciju, videćemo na koji način će država odlučiti, da li će kod nas biti obavezna vakcinacija za kovid ili ne - rekla je ministarka Popović.
- Ja mislim da vakcinacija u Srbiji ide odlično i bez te obavezne vakcinacije. Naši građani su pokazali da su veoma odgovorni i da ne veruju u te teorije zavere. Ne postoji nijedan razlog da razmišljamo o uvođenju obavezne vakcinacije - rekla je premijerka Brnabić.
Premijerka je u obraćanju uživo rekla i da će sutra biti održana sednica Kriznog štaba na kojoj će se razmtarati trenutna epidemiološka situacija u Srbiji kao i da li će biti dodatnog popuštanja mera.
- Krizni štab ima sednicu sutra i razgovaraćemo o epidemiološkim merama, posle kog će se neko obratiti. Oni misle da nam dobro ide, da se ne treba opuštati. Videćemo sutra posle sastanka - rekla je premijerka brfnabić odgovarajući na pitanja novinara posle konferencije.
Preporučujemo
PREMIJERKA SE OBRATILA GRAĐANIMA: Sledeće nedelje počinju konsultacije o izmeni Ustava Republike Srbije (VIDEO)
08. 04. 2021. u 14:11 >> 15:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (10)