"NOVOSTI" SAZNAJU: Visoki savet tužilaštva konstatovao izbor trojice javnih tužilaca
VISOKI savet tužilaštva konstatovao je danas, kako saznaju "Novosti", izbor trojice javnih tužilaca za članove Saveta i to Nikole Uskokovića, Borisa Pavlovića i Predraga Milovanovića koji su osvojili najveći broj glasova svojih kolega na tužilačkim izborima.
Foto: Screenshot Google Street View
Novi saziv Saveta treba da počne sa radom u ponedeljak 6. aprila u punom sazivu od 11 članova i to svečanom sednicom koja je zakazana za 14 časova.
Pored Uskokovića koji će predstavljati viša javna tužilaštva u VST, Pavlovića i Milovanovića koji će predstavljati osnovna javna tužilaštva, drugo dvoje predstavnika struke iz reda apelacionih i specijalizovanih tužilaštava su Radmila Jovanović i Jasmina Stanković kao predstavnik vrhovnog javnog tužilaštva.
Članovi Saveta iz reda istaknutih pravnika koje je 2023. godine birala Narodna skupština - njih četvoro: Vladimir Simić, Jelena Glušica, Predrag Ćetković i Miroslav Đorđević ostaju u ovom sazivu još dve godine.
Članovi Saveta po položaju su ministar pravde Nenad Vujić i vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)