JOŠ NIJE ZAVRŠEN UPIS: Evo gde još ima mesta u srednjim školama u Novom Sadu

IAKO je završni ispit za malu maturu zvanično završen još u junu, za neke buduće srednjoškolce priča se nastavlja.

ЈОШ НИЈЕ ЗАВРШЕН УПИС: Ево где још има места у средњим школама у Новом Саду

ministarstvo prosvete

Oni koji zbog zdravstvenih ili drugih opravdanih razloga nisu polagali završni ispit, imaće novu šansu 13, 14. i 15. avgusta. Njihova sudbina biće poznata tek krajem meseca, u trećem krugu raspodele, kada će se znati u koju će srednju školu biti upisani.

U Novom Sadu, slobodnih mesta ima još, ali ne mnogo. U Poljoprivrednoj školi u Futogu, na trogodišnjem smeru za rukovaoce poljoprivredne tehnike ostala su tri mesta, dok se u najjače odeljenje ove škole – ono za poljoprivredne tehničare digitalnih tehnologija – može upisati još čak 12 đaka. Slobodnih klupa ima i na smeru za tehničara hortikulture – ukupno 18.

U Tehničkoj školi „Mileva Marić Ajnštajn“ otvorena su još tri mesta za dekoratere zidnih površina, četiri za stolare i devet za tapetare-dekoratere.

Saobraćajna škola „Pinki“ nudi mesta za tehničara vuče (5), tehničara upravljanja železničkim saobraćajem (10) i tehničara poštanskog saobraćaja i telekomunikacija (12).

U Mašinskoj školi preostalo je još pet mesta na smeru operater mašinske obrade rezanjem, dok Tehnička škola „Pavle Savić“ može primiti osam mesara i devet pekara.

Zanimljivo je da ni najtraženije škole nisu popunile sva mesta, naročito one u kojima se nastava odvija na mađarskom jeziku. U Medicinskoj školi ostalo je pet mesta za medicinske sestre – tehničare, devet za tehničare dizajna grafike i 22 za tehničare multimedije. Gimnazija „Svetozar Marković“ ima još 15 slobodnih mesta u opštem tipu odeljenja.

U Gimnaziji „Jovan Jovanović Zmaj“, na prirodno-matematičkom smeru na nemačkom jeziku ostalo je jedno mesto, dok je na francuskom ostalo šest. U odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima ostalo je po šest mesta za matematiku, i po osam za fiziku i za računarstvo i informatiku.

Što se tiče najviših proseka pri upisu u stručne škole, najviše bodova ove godine bilo je potrebno za smer tehničar informacionih tehnologija – čak 90,25 bodova. Iza njega su se našli tehničar za operativnu forenziku (84,57), arhitektonski tehničar (87), fizioterapeutski tehničar (93,84), kao i smerovi iz oblasti CNC tehnologija, logistike i grafičkog dizajna.

Kada je reč o gimnazijama, najviši prag imao je prirodno-matematički smer u Gimnaziji „Isidora Sekulić“ – 95,05 bodova, dok je u „Svetozar Marković“ trebalo imati minimum 92,6, a u „Lazi Kostiću“ – 91,3. Za umetničke smerove, poput scenske i audio-vizuelne umetnosti, tražilo se najmanje 242,45 bodova. Jovina gimnazija prednjači među učenicima sa posebnim sposobnostima za matematiku (prosek 288,3), a najviši prag u bilingvalnom odeljenju (engleski jezik) bio je 116,05 bodova.U Karlovačkoj gimnaziji, španski jezik se pokazao kao najtraženiji – poslednji upisani učenik imao je čak 295,3 boda.

(24sedam/Dnevnik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

GODINAMA TAJILA ISTINU O POREKLU: Zlata Petrović priznala - Krila sam od sina da smo Romi, to mu je predstavljalo veliki problem