EVO KADA STIŽU PLJUSKOVI I OSVEŽENJE: Temperatura će pasti za čak 10 stepeni, ali ćemo do tog datuma goreti
SVE do sredine sledeće sedimice u Srbiji će biti vedro i vrelo.
FOTO: Novosti
Srbiju će narednih dana zahvatiti ponovo vrela vazdušna masa sa juga, odnosno sa Mediterana i sa severa Afrike.
Maksimalna temperatura biće uglavnom od 35 do 40 stepeni, što su vrednosti za 10 stepeni više od proseka za ovaj deo godine.
Najvrelije će biti u nedelju i početkom sledeće sedmice.
Očekuju se i tropske noći, a minimalne temperature početkom sledeće sedmice u Beogradu neće padati ni ispod 25 stepeni.
Narednih dana poseban oprez zbog veoma visokih vrednosti UV indeksa, posebno u periodi od 10 do 16 časova. Tada se ne treba izlagati suncu duže od 10 minuta bez adekvatne zaštite.
Prema trenutnim prognozama, nakon 9. jula očekuje se sa severozapada prodor hladnog fronta, uz osveženje za 10 stepeni i pad temperature vazduha ispod 30, a očekuje se i naoblačenje sa kišom i pljuskovima i grmljavinom.
Za sada je rano precizirati o padavinama, ali ono što je sigurno, najmanje do 9. jula nastaviće se vrlo jaka suša, što će se nepovoljno odraziti po poljoprivredne i ratarske kulture, a uz kombinaciju vrlo visokih temperatura, drastično povećati i opasnost od požara.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)