PRVI SNEG U BEOGRADU VEĆ VEČERAS? Vremenska prognoza meteorologa Đurića, evo gde će se sve zabeleti
NAKON jučerašnjih 20 stepeni, u Beogradu je od danas osetno hladnije vreme. Ali, temperatura je, objašnjava meteorolog Đorđe Đurić, zapravo primerena za ovo doba godine. Ono što bi pak moglo da nas iznenadi su prve pahulje u prestonici i to, kako Đurić kaže, već večeras.
Foto: P. Milošević/M. Anđela/Profimedia/Ilustracija
- Večeras se očekuje kiša, a kako će temperatura biti u padu, u toku noći biće uslova da u višim delovima grada provejava i sneg. Reč je o obodu Beograda koji gravitira ka Avali, i tu bi moglo da bude susnežice i snega. Ipak je reč o delovima grada koji su na višoj nadmorskoj visini. Ostatak Beograda uglavnom će pratiti slaba kiša - najavljuje Đurić.
Temperatura će do narednog jutra pasti na nulu, ali sledi prestanak padavina, tako da će u nastavku danu biti suvo ali veoma hladno uz temperature do pet stepeni.
Đurić je podsetio da, recimo, na Zlatiboru i u Novoj Varoši, sneg uveliko veje, da se sa sigurnošću očekuje da padne u Kosjeriću i Užicu, a da postoji mogućnost da provejava u Jagodini i Loznici.
(Telegraf)
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)