ODAO SE ŠTA JE MISLIO O SRBIMA: Prvi govor Tita u oslobođenom Beogradu nakon rata
19. 10. 2021. u 23:15
DAN oslobođenja Beograda u Drugom svetskom ratu obeležava se sutra.
Povezane vesti
HISTERIČNO DIVLJENJE TITU I JOVANKI: Zašto nacionalne institucije slave tragično nasleđe Brozovih?
Duh samonegacije i samouništenja ogromna je prepreka opstanku našeg naroda u decenijama koje dolaze
01. 10. 2021. u 09:24
GOLI OTOK – TITOV LOGOR ZA GREŠNE KOMUNISTE: Predavanje Srđana Graovca na Jutjub kanalu Kulturnog centra Novog Sada (VIDEO)
ČUVENI Goli otok na koji su se slali svi politički zatvorenici i neprijatelji vlasti, formiran je 1949. godine kao logor "Goli otok" na nenaseljenom ostrvu u Jadranskom moru. Zbog svoje lokacije, izolovanosti i visoke sigurnosti, upoređivan je sa Alkatrazom.
19. 08. 2021. u 18:29
BIO IM JE TRN U OKU: Rusi zbog jedne reči hteli nemilosrdno da likvidiraju Broza - Zlokoban plan KGB-a umalo presudio Titu
SOVETSKI agenti su 50-tih godina planirali da ubiju bivšeg predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita, a kao smrtonosno oružje je trebalo da posluži opasna bakterija, ili otrovna kutija za nakit, tvrdio je svojevremeno viši savetnik tadašnjeg ruskog predsednika Borisa Jeljcina.
08. 08. 2021. u 00:05
MOJ OTAC JE BIO ŠEF TITOVOG OBEZBEĐENJA: Srpski kompozitor otkrio - Evo ko je 1988. znao da će se raspasti SFRJ!
SLAVNI srpski kompozitor Vojkan Borisavljević otkrio je u jednom intervjuu da je njegov otac jedno vreme bio šef obezbeđenja Josipu Brozu Titu.
29. 07. 2021. u 00:45
TITO JE BIO MEDIJSKA IKONA: Sve što niste znali o Brozu - vodio je računa gde se i kada pojavljuje i bilo mu je važno da se slika sa tompusom
JOSIP Broz Tito kao medijska ikona. O čemu je sve vodio računa, kako se ponašao u javnosti, kakve instrukcije su imali snimatelji i fotoreporteri, koja fotografija ga je proslavila...
28. 07. 2021. u 00:46
SUSRET SA ISTORIJOM - BRISANJE TRAGOVA SRPSKOG POSTOJANJA: Teorija o ilirskom poreklu postala temelj albanske nacionalne ideologije
ALBANCI se već gotovo stotinu godina nacionalno formiraju sa svešću da su potomci Ilira, a to znači - starosedeoci Balkanskog poluostrva, prema tome i Kosova, da su se nalazili na ovom prostoru još davno pre doseljenja Slovena, te da su ih Srbi samo privremeno i za kratko, u 13. i 14. veku, potisnuli ka "iskonskoj" albanskoj zemlji, da bi potom, stihijom događaja i bez nekog ozbiljnijeg diskontinuiteta, bilo uspostavljeno pređašnje stanje.
11. 07. 2021. u 18:00
Najnovije iz rubrike
"UPOZNAJTE SRPSKO STRADANJE" KAMPANJA U NJUJORKU: Kako je svet reagovao na izložbu o stradanju srpskog naroda (VIDEO)
DIREKTOR Memorijalnog centra Republike Srpske Denis Bojić izjavio je da je međunarodna kampanja "Upoznajte srpsko stradanje" i multimedijalna izložba u Njujorku, kojom se prvi put u istoriji u SAD iznose činjenice o stradanju srpskog naroda, veoma važna za srpski narod i da je pokrenuta sa ciljem da međunarodna javnost bude upoznata sa srpskim stradanjem.
15. 07. 2026. u 16:49
SRBIJA NA UDARU PLJUSKOVA SA GRMLJAVINOM Hitno se oglasio RHMZ: U ovim delovima zemlje moguć i grad (FOTO)
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod oglasio se na svom zvaničnom sajtu najnovijim saopštenjem.
15. 07. 2026. u 16:32
SRBIJA ULAZI U ELITNO DRUŠTVO: U sedištu "Nase" biće potpisan istorijski sporazum koji otvara vrata svemiru
VAŽAN događaj u Vašingtonu mogao bi da označi početak nove ere za srpsku nauku i tehnološki razvoj, uz uključivanje naše zemlje u velike međunarodne projekte.
15. 07. 2026. u 15:51
BAKA DARINKI (87) NI TRAGA VEĆ 9 DANA: Izgubila se starica u Novom Sadu, porodica apeluje za pomoć (FOTO)
U NOVOM Sadu već devet dana traje potraga za staricom Darinkom Raić (87), koja je poslednji put viđena 7. jula oko 14 časova u tamošnjem Novom naselju.
15. 07. 2026. u 15:11
"Dunav osiguranje" isplatilo 1,89 milijardi dinara dividende akcionarima
KOMPANIJA "Dunav osiguranje" 7. jula 2026. godine isplatila je dividende akcionarima u ukupnom bruto iznosu od 1,89 milijardi dinara, u skladu sa Odlukom o raspodeli dobiti za 2025. godinu i isplati dividende koju je donela Skupština akcionara na redovnoj sednici održanoj 28. aprila 2026. godine.
15. 07. 2026. u 15:00
Janko
19.10.2021. 23:41
Narocito Srbi da oslobadjaju da bi sto vise ginui. Jasno je sta je mislio.
Apis
20.10.2021. 00:14
Što više srba da izgine zato je to i rekao, mi jesmo heroji za drugog ali prvo izdamo veće heroje to je srbinu u krvi
Srb
20.10.2021. 00:41
Smatrao nas je topovskim mesom koje treba da gine za druge, kao da do tada nije najviše stradao.
Srdjan
20.10.2021. 01:26
Kako smo bili naivni i dozvolili da se odreknemo svoje kulture i nasledstva radi jednog hrvatskog čoveka. Čak smo i svoje bliže odavali radi njega.
Proleter
20.10.2021. 11:52
To govori koliko je visoko mišljenje o Srbima imao. Znao je da su najbolji i najjači, a da ostali nisu ni za šta. Svakako, Srbi su posle i bili vladari Jugoslavije, potpuno zasluženo, nisu džabe izginuli. Bravo za Srbe.
Rade
20.10.2021. 12:41
Pa Srbi su najviše izginuli. To mu je i bio cilj,,: da još više izgine kao na Sremskom frontu, na pr. Ostavite se tog Austrougarskog vojnika. Neka mu je zemlja teška.
Rade
20.10.2021. 12:48
U prvim danima rata Titovi komunisti su regrutovali najprimitivniji, nepismene, siromašne kojima je lako ispirati pamet. Takvi su kasnije izdavali i potkazivali svoje komšije.
Predrag
20.10.2021. 13:26
Da li je na današnji dan, 1944., Beograd oslobođen?
Koj moj
20.10.2021. 14:28
Mislio je kako da bar malo izjednaci odnos i da smani snagu Srbije kako tada brojcano tako i ekonomski kasnije