PROTEST ISPRED OSNOVNOG SUDA U PLJEVLJIMA: Sudije, tužioci i advokati traže bezbednije uslove za rad (FOTO)
ZAPOSLENI u pljevaljskom sudu, tužilaštvu, advokati i veštaci okupili su se kratko danas isred zgrade Osnovnog suda u Pljevljima tražeći bezbednije uslove u zgradi Osnovnog suda u Pljevljima i kako bi iskazali podršku kolegama u svim sudovima u Crnoj Gori.
Foto:M.Drobnjak
Oni su ukazali na potrebu što hitnijeg i efikasnijeg rešavanja bezbednosne situacije u crnogorskim sudovima zahtevajući od nadležnih u državi da obezbede uslove za bezbedan rad u zgradi Osnovnog suda u Pljevljima i svim sudovima u Crnoj Gori.
- Nemili događaj koji se desio u četvrtak u Osnovnom sudu u Podgorici je znak upozorenja da se to može desiti u svakom drugom gradu u našoj državi i da zbog toga nadležni organi treba da preduzmu određene mere, kako bi se unapredili bezbednosni uslovi za rad u crnogorskim sudovima - kazala je Marina Jelovac, predsednica Osnovnog suda u Pljevljima, dodajući da se nada da će to i građani da podrže.
Ona je napomenula da uslovi u zgradi suda u Pljevljima nisu adekvatni i da se ne može adaptirati bez velikih novčanih ulaganja da bi sistem bezbednosti bio dobar, ali da se "mora početi raditi na tom problemu".
- Ovde ljudi dolaze ne samo kao stranke u postupku i radi suđenja već da neke druge svoje probleme reše počev od raspravanja zaostavštie, porodičnih odnosa itd. Tako da svi koji se nađu u sudu mogu biti u problemu - kazala je Jelovac.
Prema njenim rečima dešavale su se incidentne situacije i u pljevaljskom sudu ali da to nije bilo u toj meri da su im bili ugroženi životi i zdravlje.
- Bilo je neprijatnih situacija koje sudija sam mora da rešava kako zna i ume. Nađemo neki način da se to reši bez posledica ali nije to to. Posao sudije je pre svega da vodi postupak da se stara o toj procesnoj disciplini ali ne na način da stoji između stranaka i da sprečava neki eventualni sukob - zaključila je Jelovac.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)