DEO MILOVIH PRISTALICA I DALJE NA ULICAMA: Smirila se situacija u Podgorici, iz DPS tvrde - sledi nam međunaroda izolacija (FOTO/VIDEO)
POSLE večerašnjeg haosa ispred Skupštine Crne Gore, koji je usledio posle usvajanja Zakona o predsedniku,tenzije su splasnule, a značajno se smanjio i broj protestanata. Ostali su najuporniji u "odbranu države".
Foto: I. D. S./V. K.
Šef poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista Danijel Živković tvrdi da će posledica ponovnog usvajanja izmene Zakona o predsedniku biti međunarodna izolacija i udaljenje države od evropskog puta.
- Pučistička većina je danas ponovo glasala za izmene Zakona o predsednika i to se ne može nazvati drugačije nego ustavni puč - rekao je Živković na konferenciji za novinare i nastavio:.
- Pozivali su nas da glasamo za sudije Ustavnog suda, a mi smo imali vrlo korektnu ponudu - da glasamo za jednog, a da se definiše datum izbora i da se povuku izmene Zakona o predsedniku. Imali smo mudro rešenje kako bi rešili institucionalni kolaps, ali nije postojala želja kod parlamentarne većine. Sve sto bude usledilo narednih dana, biće njihova odgovornost.
Podsetimo, danas oko podneva, a posle protestne vožnje po Podgorici, počela su okupljanja pristalica DPS, odnosno Pokreta "Ima nas" ispred Narodne skupštine Crne Gore. Kada je obelodanjeno da su poslanici usvojili zakon, okupljeni ispred skupštine počeli su glasno da negoduju. Usledili su prvo zvižduci, povici, a zatim su ka zgradi skupštine, a samim tim i ka policiji, poletele kamenice. Okupljeni su počeli da ruše zaštitnu ogradu, da bacaju baklje.
Pripadnici policije odmah su odreagovali i ka demonstrantima je bačen suzavac. Iako su poslanici DPS pozivali na smirivanje i razlaz, što je i policija tražila, grupe pristalica "Ima nas" odbile su da se raziđu.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)