MARTINOVIĆ PREDSEDNIK OPŠTINE: Postignut dogovor nove koalicije u Kolašinu
VLAST u Kolašinu naredne četiri godine činiće Demokrate i Ujedinjena, Demokratski front, Evropa sad, Socijalistička narodna partija (SNP) i GP URA, a predsednik opštine biće iz Demokrata, odakle je ranije saopšteno da će to biti Vladimir Martinović.
Foto M.S.
Ovo je odluka sa današnjeg sastanka nove parlamentarne bećine u Kolašinu.
- Dogovoreno je da predsednik opštine bude iz redova Demokratske Crne Gore, prvi potpredsednik Opštine iz Evrope sad, a drugi iz SNP-a, dok će predsednik Skupštine opštine (SO) biti iz redova DF. Vlast u Kolašinu počivaće na razvojnim temeljima. Kolašin će se graditi, kako bi infrastrukturno spremno dočekao investicioni bum koji ga čeka nakon otvaranja auto-puta. Učinićemo sve da Kolašin postane evropska turistička destinacija, što odavno zaslužuje - piše u zajedničkom saopštenju budućih konstituenata kolašinske vlasti.
Na lokalnim izborima, održanim 23. oktobra, Demokratska partija socijalista (DPS), Socijaldemokratska partija (SDP), Socijaldemokrate (SD) i nestranačke ličnosti osvojile su devet mandata, kao i lista Demokratske Crne Gore i Ujedinjene Crne Gore. U novom sazivu Skupštine opštine DF će imati četiri odbornika, po tri Pokreta Evropa sad i SNP, dva Grupe birača Momčilo Vukčević i jedan sa liste URA i slobodni građani jednog odbornika.
Preporučujemo
ALMIR AVDIĆ PREDSEDNIK OPŠTINE: Počelo konstituisanje lokalne vlasti u Rožajama
22. 11. 2022. u 19:08
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)