PODRŠKA GRADA I VLADE NEMERLJIVA: Dve decenije Sigurne kuće u Beogradu
POVODOM dvadesetogodišnjice rada Sigurne kuće, ova institucija dobila je donaciju od 10 laptop računara i štednjak.
Foto Beoinfo
Obeležavanju jubileja su, uz koordinatorku Sigurne kuće Vesnu Stanojević, prisustvovali ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević, zamenik gradonačelnika Goran Vesić i sekretarka za socijalnu zaštitu Nataša Stanisavljević.
- Od 2016. do danas Sigurna kuća je na budžetu Skupštine grada i Grad Beograd stoji iza nje, što je veoma značajno za žene koje ovde dolaze i nemaju drugo utočište. Prisustvo ministarke Darije Kisić Tepavčević takođe govori da iza Sigurne kuće stoji i Vlada Srbije. Ova sigurna kuća je po mnogo čemu specifična jer prima žene iz cele Srbije i prima više korisnika nego što ih ima na teritoriji Beograda - kazao je Vesić i dodao:
- Nas u narednom periodu očekuje da obezbedimo stanove za korisnike Sigurne kuće, jer je posebno kritičan trenutak kada žene izlaze odavde i postaju potpuno samostalne. To ćemo učiniti zajedno sa Vladom Srbije.
Preporučujemo
BEZ STRUJE DANAS: Veliko Polje i Zvečka zbog radova ostaju bez električne energije
16. 03. 2026. u 08:57
BARIČ, RATARI I DEO OBRENOVCA BEZ VODE: Radovi na sanaciji vodovodnih cevi
16. 03. 2026. u 08:35
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)