ROMANTIKA NA FILHARMONIJSKI NAČIN: Koncert na Kolarcu u petak
BEOGRADSKA filharmonija izvodi repertoar inspirisan romantikom na francuski način, zajedno sa dirigentom Lijom Mekfolom, u petak 3. decembra na Kolarcu.
Marko Đoković
Kao solista nastupa popularni violončelista Kijan Soltani, a orkestar izvodi dela od "Romea i Julije" do "Bolera".
Naredni filharmonijski petak idealna je prilika za romantični izlazak i uživanje u muzičkim portretima najpoznatijih ljubavnih parova i to od ranog romantizma do 20. veka. Tragične ljubavi "Romea i Julije" Berlioza i "Peleasa i Melizande" Debisija, upotpuniće romantični Koncert za violončelo i orkestar Laloa, u izvođenju fantastičnog Kijana Soltanija.
Publika će se posebno obradovati nastupu traženog violončeliste budući da je uoči prethodog puta kada je trebalo da gostuje u filharmonijskoj sezoni 2020. godine, početak pandemije zatvorio sve koncertne dvorane. Njujorški Tajms Kijana Soltanija ocenjuje kao izvanrednog violončelistu, a čuveni Gramofon njegovo sviranje opisuje kao čisto savršenstvo. Pozivan je od strane vodećih svetskih orkestara i dirigenata, što ga je od zvezde u usponu dovelo do jednog od violončelista o kojima se danas najviše govori.
Preporučujemo
VAŽNO ZA VOZAČE: Noćas od 22 do sutra u 5 sati ujutru biće zatvorena Gazela
24. 02. 2026. u 14:57
KURS ENGLESKOG ZA NAJSTARIJE: Besplatno u Voždovačkom centru "Šumice"
24. 02. 2026. u 14:30
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)