BAŠTE SRBIJE: Šan Meklaud stalno fotografiše živopisno cveće od Tare do Beograda
AMBASADORKA Velike Britanije u Srbiji Šan Meklaud voli da fotografiše prirodu i biljke, pa joj je tviter-profil pun živopisnog cveća od Tare do Beograda.
Arhiva
Sa pratiocima je podelila kako izgleda i bašta rezidencije, uz komentar, da radi kod kuće, dok pčele naporno rade u bašti.
Kada ne može da prepozna koji je cvet u pitanju, često pita pratioce na mrežama da li oni znaju. Tako je na Tari fotografisala cvet koji je opisala kao "roze, a liči na orhideju pčelicu".
Ubrzo je saznala da je u pitanju šumska ciklama, a dobila je i veći tekst o tome koje sve biljke rastu u Nacionalnom parku "Tara".
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)