NAPADNUTI SRBI NA KOSOVU I METOHIJI: Situacija alarmantna, oglasila se Kancelarija za KiM
U TOKU jučerašnjeg dana ponovo je kamenovana kuća porodice Jaćimović u Kosovskoj Vitini. Ova kuća našla se na meti napadača i za Uskrs, pre manje od tri nedelje.
Ilustracija policija Foto I. Radulović
Kako je saopštila Kancelarija za Kosovo i Metohiju, nakon tog incidenta članovi porodice ugradili su kamere na kući kako bi se osećali bezbednije, pa je kamera zabeležila ovaj napad i snimak predala policiji.
- Krajnje su alarmantni učestali napadi na srpsku imovinu i stanovništvo na teritoriji Kosova i Metohije. Gotovo svakodnevno svedočimo ugrožavanju bezbednosti srpskog naroda u pokrajini, napadima na privatnu svojinu, objekte javne namene i verske pravoslavne objekte na Kosmetu - ističe Kancelarija za KiM.
Naglašava se da posebno zabrinjava činjenica da napadači ostaju nekažnjeni.
- Pohvalno bi bilo da politička elita u Prištini razvija održive programe povratka srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, umesto što politikom nekažnjavanja ekstremista, šalje poruku da Srbi nisu poželjni. Posledice takve politike odražavaju se na svakodnevni život običnog naroda - zaključuje se u saopštenju.
Preporučujemo
NOVI UDAR ALBANSKIH SEPARATISTA: Lažna država Kosovo traži srpsko kulturno blago
20. 05. 2021. u 15:33
NEVEROVATNO OTKRIĆE U RUMUNIJI: Koristila kamen kao držač za vrata, ispostavilo se da vredi milion evra
KAŽU da je nečije smeće nečije blago, ali komad „kamena“ koji je decenijama držao vrata otvorenim predstavlja blago po gotovo svačijim standardima.
09. 12. 2025. u 16:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)