"VIŠE VAŽNIH TEMA SA TOKAJEVIM" Vučić: Razgovaraćemo o ulaganjima u Srbiju
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić izjavio je da će u Moskvi imati bilateralni sastanak sa predsednikom Kazahstana Žomartom Tokajevim sa kojim će, kako je rekao, razgovarati o saradnji u vojno-odbrambenoj industriji i ulaganjima u Srbiju.
Foto: Tanjug
Vučić je novinarima u Moksvi rekao da je Ivica Dačić postavljen za kopredsednika mešovitog komiteta sa srpske strane, u saradnji sa Kazahstanom, te napomenuo da ima više tema koje su važne.
- Jedna je saradnja u vojno-odbrambenoj industriji i tu velike rezultate mislimo u budućnosti da postignemo sa Kazahstanom. Drugo je pitanje izgradnje različitih hotela. Vlasnici nekih najmoćnijih hotela u Moskvi su iz Kazahstana, poput Ric Karltona do mnogih drugih, dakle, da neki od takvih najmoćnijih lanaca hotela, sada više ne može Ric, ali da ih izgrade u Beogradu i da time stave i svoj pečet i krenu u dodatno ulaganje u Srbiju - rekao je Vučić.
On je naveo da se radi na tome i da će se uskoro završiti da kazahstanski važan prevoznik osnuje i ustanovi stalnu liniju, najverovatniji Astana-Beograd.
- Neće biti Almata već Astana-Beograd, što će biti dodatni doprinos ustanovljavanju naših najbližih odnosa - rekao je Vučić.
Vučić je kazao da ga posle toga očekuje večera koju organizuje Vladimir Putin za goste, navodeći da će tom prilikom razgovarati sa mnogim ljudima.
- Samo da vidim još kako će moj prijatelj, premijerom Slovačke Robertom Fico da dođe do Moskve. Mi smo nekim kanalima sa njim razgovarali i dobili informaciju da se on još nada da nekako dođe. Računam lakše bi nama bilo da ne budem baš jedini evropski predsednik koji će ovde da boravi. Ja sam svejedno ponosan, ali se nadam da ću moći da se vidim i razgovaram sa Ficom i da dalje pričamo o nastavku saradnje i unapređenju bilateralnih odnosa - rekao je Vučić.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JOVANIN NOVI DEČKO: Sportista, biznismen, sin jugoslovenskog rekordera (FOTO)
VODITELjKA Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, sinom jugoslovenskog kikboksera Gidre koji je postavio svetski rekorder.
04. 12. 2025. u 12:31
Komentari (37)