SRBI NA KIM NEMAJU PRAVO NI NA PROTEST: Osuđen Dušan Drobac iz Kosovske Mitrovice
Dušan Drobac iz Kosovske Mitrovice osuđen je pred Osnovnim sudom u Prištini na 18 meseci zatvora i 15 hiljada evra novčane kazne, pošto je priznao krivicu za krivična dela "napad na službeno lice i huliganstvo", tokom protesta Srba u maju prošle godine u Zvečanu.
foto d.z.
Osuđen još jedan Srbin zbog protesta u Zvečanu maja prošle gpodine-
Kako su preneli prištinski mediji na albanskom jeziku, presudu je objavila sudija Violeta Nimani, navodeći da će u kaznu zatvora biti uračunato vreme provedeno u pritvoru kao i da će osuđeni kaznu u iznosu od 15.000 evra, morati da plati u roku od 15 dana po pravnosnažnosti presude.
Inače, Drobac je jedan u grupi Srba sa severa Kosova i Metohije uhapšenih nakon protesta Srba 29. maja prošle godine ispred zgrade opštine u Zvečanu i sukoba sa vojnicima Kfora i tzv. kosovske policije.
Tada su pripandici tzv. specijalne policije zauzeli zgradu opštine i na silu uveli predsednika opštine albanske nacionalnosti, izabrnog bez saglasnosti srpskog stanovništva.
Preporučujemo
URUŠITI DRŽAVU SRBIJU! Paravani padaju, a ovako se razotkrio antisrbin "student"
30. 06. 2026. u 13:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)