U PRIVREDNOJ KOMORI SRBIJE: Vučić sutra na italijansko-srpskom poslovnom forumu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće sutra na Poslovnom forumu „Srbija – „Nord Est“ Italija – regionalno povezivanje privrednika“ koji se održava u Privrednoj komori Srbije.
Foto: Tanjug/Rade Prelić
Predsednik će učestvovati na forumu 09.00 časova, saopšteno je iz službe za saradnju s medijima predsednik Republike.
Poslovni forum, kako je objavila Privredna komora Srbije, organizuje PKS u saradnji sa Finest S.p.A, Trentino Sviluppo, a uz podršku regija Friuli Venezia Đulija, Veneto i Trento.
U uvodnom delu, kako se navodi, osim predsednika Vučića obratiće se i predsednik PKS Marko Čadež, predsednik Finesta Alesandro Minin, ambasador Italije u Srbiji Luka Gori a u završnici Foruma učesnicima će se obratiti predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević.
Cilj održavanja foruma jeste da se predstavi koncept i projekat tri regije Italije, Friuli Venezia Đulija, Veneto i Trento, „Nord Est“ i približi domaćim kompanijama, kao i da se promovišu potencijali za dalje unapređenje privredne saradnje i povezivanja dva tržišta, Srbije i Italije.
Forum će se fokusirati na sektore kao što su agrotehnologija, energetika i zelena tranzicija, transport i logistika, građevina, zdravlje, veštačka inteligencija primenjena na industrijske procese, zaštita životne sredine i upravljanje otpadom, zelena tranzicija, pametni gradovi i održiva mobilnost, finansije i osiguranje i IKT.
Posebnu ulogu imaće regije Friuli, Veneto i Trento, koje se mogu pohvaliti najnaprednijim inovativnim ekosistemom u Italiji. U okviru poslovnog foruma biće održani i bilateralni sastanci privrednika.
BONUS VIDEO:
PREMIJER VUČEVIĆ U POSETI RODNOM MESTU SV. VASILIJA OSTROŠKOG: Mrkonjići-Popovo polje
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)