VUČIĆ: Rekli su mi da je Putin podigao zavesu i da sada svi moraju da se izjasne sa koje strane će zavese biti
10. 09. 2022. u 09:08
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić danas je u Palati Srbija predsedavao sednicom Saveta za nacionalnu bezbednost.

FOTO: Tanjug/Sava Radovanović
Na sednici je bilo reči o situacija na Kosovu i Metohiji, održavanju "Evroprajda 2022" i sajber-bezbednost u energetskom sektor.
Vučić podseća da je sinoć obavio dvosatni razgovor sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom, i sa savetnicima za spoljnu i bezbednosnu politiku Republike Francuske i Savezne Republike Nemačke, Emanuelom Bonom i Jensom Pletnerom.
- Dobili smo od njih predlog potpuno nove armature pregovora u Briselu, a koji bi trebalo da dovedu do skorog, a konačnog rešavanja, kako oni kažu, problema sa kojima smo se suočavali i svih nerazjašnjenih pitanja u vezi sa Kosovom i Metohijom.
Oni smatraju da, u uslovima kada postoji rat u Evropi, nisu potrebni novi sukobi i zato je potrebno brzo rešenje, a velike zapadne sile plus Turska, žele rešavanje "problema" na Kosovu i Metohiji, objašnjava Vučić.
- Tako bi njima bilo mnogo lakše da pruže odgovor Vladimiru Putinu po pitanju pravnog presedana i davanja "nezavisnosti" Kosovu - kazao je Vučić, a mi smo postali kolateralna šteta sukoba velikih i njihovog neprincipijelnog ponašanja u prošlosti, objašnjava on.
Predednik kaže da su mu rekli da je Putin podigao zavesu i sada svi moraju da se izjasne sa koje strane zavese će biti.
BONUS VIDEO: Narod čeka Vučića u Požarevcu
Preporučujemo

SRBIJA KAO KOLATERALNA ŠTETA SUKOBA VELIKIH SILA Vučić upozorava - Amerika naoružava region i Putinova "zavesa"...
10. 09. 2022. u 08:12 >> 09:50

NAMA JE SRBIJA SVETINjA, A NjIMA POSLOVNIK: Jaka poruka predsednika Vučića nakon haosa koji je pravila opozicija
RAZLIKA između nas i njih je što je nama Srbija svetinja, a njima poslovnik. Mi smo pokazali da smo spremni i da čujemo i saslušamo sve, a oni nisu u stanju da čuju ništa. Kada god misle da će nekog da zaplaše, oni moraju da pogledaju sebe u lice. Srećom, takve kukavice Srbiju ne vode i nikada je neće voditi.
02. 02. 2023. u 13:42

"VI JUNACI DA ME BIJETE" Vučić oštro protiv opozicije - Nadali su se kapitulaciji, sad kad vide da toga nema, propalo im je sve
U SKUPŠTINI Srbije danas je došlo do incidenta kada su nakon skandiranja poslanici opozicionih stranaka prekinuli obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
02. 02. 2023. u 14:04

IZMASAKRIRALI DETE (11) NA GROBLjU: Krvna osveta - baba Višnja stigla iz CG i pratila ga mesecima, čak ga je i mazila u krilu
SLUČAJ iz sedamdesetih godina prošlog veka u Zenici ostao je zabeležen kao jedan od brutalnijih zločina u istoriji SFR Jugoslavije.
02. 02. 2023. u 21:00
Komentari (81)