OVE GODINE VIŠE FIRMI I PREDUZETNIKA Podaci Agencije za privredne registre

06. 07. 2021. u 18:36

U Registru privrednih subjekata trenutno je upisano 406.239 privrednih subjekata i to 121.838 aktivnih privrednih društava i 284.401 preduzetnik.

ОВЕ ГОДИНЕ ВИШЕ ФИРМИ И ПРЕДУЗЕТНИКА Подаци Агенције за привредне регистре

Foto: Tanjug

Prema podacima Agencije za privredne registre, broj registrovanih se ove godine povećao za 12.517 u odnosu na 2020. godinu, a u odnosu na isti period 2019. godine je povećan za 23.932OVE GODINE VIŠE FIRMI I PRE.

U prvih šest meseci ove godine registrovano je osnivanje 4.952 privredna društva i 16.348 preduzetnika. Istovremeno je u prvoj polovini ove godine obrisano 1.597 privrednih društava i 11.251 preduzetnik.

Posmatrano prema delatnostima, među novoosnovanim privrednim društvima je najviše registrovano za delatnosti nespecijalizovane trgovine na veliko, izgradnju stambenih i nestambenih zgrada, drumski prevoz tereta, računarsko programiranje, konsultantske aktivnosti u vezi s poslovanjem i ostalim upravljanjem, restorana i pokretnih ugostiteljskih objekata... Među novoosnovanim preduzetnicima, najviše ih je registrovano za obavljanje delatnosti restorana i pokretnih ugostiteljskih objekata, konsultantske aktivnosti u vezi s poslovanjem i ostalim upravljanjem i drumski prevoz tereta.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?