SRBIJA BI IZRAELSKE "SPAJK" RAKETE: U toku pregovori o nabavci protivoklopnih sistema
ZVANIČNIK izraelske firme "Rafael" je, na nedavno održanom aeromitingu u Kečkemetu u Mađarskoj, za RTS potvrdio da Srbija pregovara sa Izraelom o nabavci protivoklopnih raketa "spajk".
Foto printskrin youtube Harckocsi1988 Film
Rekete "spajk" su najnovije generacije i lansiraju se sa postolja, oklopnog vozila ili helikoptera i uništavaju sve moderne tenkove i oklopna vozila.
Imaju domet 5,5 kilometara ili čak 10 ako ih lansira helikopter.
-U Srbiji nastupamo zajedno sa 'Jugoimportom' i radimo na promociji raketa 'spajk LR-2', koja je ovde izložena. To je ono što promovišemo u poslednje vreme. Ukoliko posao sa 'Jugoimportom' uspe, onda ćemo ponuditi i druga rešenja. To su rakete 'spajk ER' i NLOS koje imaju mnogo veći domet", rekao je Al Zaher, regionalni direktor firme "Rafael – Napredni odbrambeni sistemi".
(RTS)
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (1)