PAKETI HRANE PODELJENI NAJUGROŽENIJIMA: Humanitarna akcija u Jagodini
CRVENI krst Jagodine podelio je 75 paketa hrane, koje je Crveni krst Srbije opredelio za porodice sa decom, koje imaju najniža primanja ili su primaoci novčane socijalne pomoći ili su bez ikakvih primanja.
Foto: CK Jagodina
Paket sadrži osnovne životne namirnice. Pakete su dobile porodice koje su bile ugrožene tokom pandemije, jer, na primer, nisu mogle da se bave dopunskim poslovima. Paketi su podeljeni dan pošto su stigli, jer su u Crvenom krstu smatrali da su oni veoma bitni ovim porodicama.
- Šezdeset porodica je januara dobilo i novčanu pomoć u protivvrednosti od 120 evra. Prilikom izbora porodica za ovu vrstu pomoći vodili smo računa da to budu porodice sa decom, sa primanjima ispod republičkog proseka ili je reč o korisnicima novčane socijalne pomoći ili dečijeg dodatka – kaže sekretar CK Jagodina Tanja Ristić.
Preporučujemo
DRAGOCENA SVAKA KAP: U Jagodini organizuju akciju dobrovoljnog davalaštva krvi
16. 03. 2021. u 17:57
"KOKOŠKA" NA VEČERAŠNjEM REPERTOARU: Predstava u 19 časova u jagodinskom pozorištu
11. 03. 2021. u 09:36
ZA LEPŠI I ČISTIJI GRAD: Građani očistili rusko groblje i park u Jagodini
10. 03. 2021. u 18:57
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)